Hogwarts Akademik Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Akademik Okulu

Hogwarts Sanal Alemde!

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Duyurular

Sitemizle ilgili duyuruları buradan yapacağız

En son konular
» Isabella Katherine Dragon
Jamie Cartier Icon_minitimeSalı Mayıs 29, 2012 11:14 am tarafından Isabella Katherine Dragon

» Öğrenci Alımları
Jamie Cartier Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 2:02 am tarafından riddle

» # Alımlar #
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 11:39 pm tarafından onur123

» ~~ Alımlar ~~
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 11:38 pm tarafından onur123

» Derse Alımlar
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 5:32 pm tarafından onur123

» Ders Alımları
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 5:31 pm tarafından onur123

» Derse Başvur
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 5:29 pm tarafından onur123

» Derse Alımlar
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 5:26 pm tarafından onur123

» - Alımlar -
Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Ara. 17, 2010 5:25 pm tarafından onur123

Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 61 kişi Perş. Mart 03, 2011 9:48 pm tarihinde online oldu.

Jamie Cartier

2 posters
YazarMesaj
Jamie Cartier
Kehanet Profesörü
Kehanet Profesörü
Jamie Cartier

Referans (Kim Tavsiye Etti) : Kendim Geldim x)
Rp Sevgilin : BuLundu...Tek iş RP'ye kaLdı =)
Savaş Tarafın : Death Angel/Nemesis
Asan: : deneme

Karakter Özellikleri
Özel Yetenek: Metamorfmagus

Jamie Cartier Empty
MesajKonu: Jamie Cartier   Jamie Cartier Icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 11:30 pm

Jamie Hogwarts'ta ki ilk dersine girecekti sonunda.Jamie artık heyecanını kontrol etmeyi öğrenmiş olsada yinede heyecanlanıyordu.Bu sebepten ötürü sürekli hal değiştirip duruyordu.Biraz rahatlamak için erkenden kehanet sınıfına doğru yürüdü.Sınıfa doğru ilerlerken derste ne işletebileceğini düşünüyordu.Aklından birsürü şey geçiyordu ama hiç biri birinci sınıflara uygun şeyler değildi.Sınıfa varmasına çok az bir süre kalmıştı ki aklına bir konu geldi.Aceleyle sınıfa girdi.Bunun için hemen hazırlık yapmalıydı.Sınıfın kapısını açtığında normalde insanlara berbat gelen ama Jamie'nin çok sevdiği küf kokusu dışarı doğru yayılmaya başladı.Jamie derin derin bu kokuyu içine çekti.Biraz sınıfa göz gezdirdikten sonra sınıfta bulunan tek cama doğru ilerledi.Bu cam siyah bir perdenin arkasında kalıyordu.Jamie perdeyi açmamaya özen göstererek camı açtı ve masasına oturdu.Biraz sınıfı izleyerek dersini kafasında toparladı.Herşey aklında hazır olduktan sonra yavaşça ayağa kalktı ve gayet eski gibi duran dolaba doğru yaklaştı.Tam elini dolabın koluna uzatmıştı ki dolabın kolu yere düşüverdi.Jamie sinirle kola baktı.Sıkkın bir biçimde asasını dolabın koluna tuttu ve esner bir biçimde "Reparo!"dedi.Dolabın kolu yavaşça kalktı ve eski yerine tekrar takıldı.Jamie yavaşa dolabı açtı.Dolabın içinde bir sürü küre parlıyordu.Tabi sadece küre değil daha bir sürü malzeme vardı dolapta.Jamie dolabın kapağını sonuna kadar açtı ve tek tek küreleri almaya başladı.Eline üç adet küre alıyor,masalara koyuyordu.Bu böylece sürdü.Sonunda bütün masalara birer tane küre bırakabilmişti.Yorgun bir biçimde masasına döndü.Cüppesinin kolları çok uzundu ve burda ayrı bir yorgunluk,baygınlık hissi yaratıyordu.Jamie cüppesinin kollarını biraz geriye çekti.Kolları geriye çeker çekmez kolundaki saat ortaya çıkmıştı.Jamie'nin gözü saate baktı.Vakit yaklaşıyordu.Jamie hemen normal[sarışın] haline döndü.Beş veya on dakika sonra sınıfın kapısını açacaktı ve öğrenciler içeriye girmeye başlayacaktı.Jamie heyecanla zamanın gelmesini bekledi.Beklerken sürekli içeriye göz gezdiriyordu ve tabi ki derste uygulatacağı konuyu tekrar ediyor,kitaptan o konuyla ilgili ayrıntılı bilgilere bakıyordu.En sonunda vakit geldi.Jamie derin bir nefes aldı ve kapıya doğru ilerledi.Yavaşça sınıf kapısının kolunu kavradı ve kendisine doğru çekti.Kapıyı açtıktan sonra hemen masasına doğru ilerledi.Masasına oturduğunda sınıfa dört öğrenci girmişti bile.Jamie gülümseyerek ona baktı.Aslında bu sahte bir gülümsemeydi ama olsun...Öğrencilere karşı güleryüzlü olmalıydı sonuçta.Gülümseyerek öğrencileri izlemeye devam etti.Sınıf dolmaya başlayınca Jamie ayağa kalktı ve tekrar o eski dolaba ilerledi.Kolun kırılmamasına dikkat ederek dolabı açtı ve dolaptan sınıf mevcudu kadar parşömen alıp masasına koydu.Tekrar sınıfa döndüğünde sınıfın dolmuş olduğunu anladı.Jamie asasını çıkarttı ve tahtaya bazı yazılar yazdı;

"Jamie Cartier...Kehanet Profesoru..."

Bunları yazdıktan sonra tekrar sınıfa döndü.Sesini olabildiğince duyurmaya çalışıyordu ki bunun için fazla uğraşmayada gerek yoktu.En küçük ses bu minik sınıfta rahatlıkla duyuluyordu.Zaten Jamie sınıfın bu özelliğinide çok seviyordu.Neyse şuan bunu düşünmenin ne yeri ne zamanıydı.Şuan derse konsantre olmalıydı.Jamie öksürerek boğazını temizledi ve sınıfa şöyle bir baktıktan sonra konuşmaya başladı.

"Evet....Bu seneki kehanet profesorunuz benim.Adım,tahtada da gördüğünüz gibi Jamie Cartier.Umarım sizle iyi anlaşırız ve sorunsuz bir yıl geçiririz."

Jamie kendisini tanıttıktan sonra masasına oturdu ve elinin altındaki kağıtları incelemeye başladı.Tam olarak ne işleteceği bu kağıtlarda yazılıydı.Kağıtlarını çok kısa bir süre inceledikten sonra kafasını kaldırıp öğrencilere baktı.Öğrencilerin hepsi şaşkınlıkla kürelere bakıyor hatta bazıları kürelere vuruyordu içinde birşey varmı diye.Jamie şaşkınlıkla onlara baktı.Sonra toparlanmaya çalışarak yüksek bir sesle öğrencilere seslendi.

"Çocuklar,kürelere vurmanız hiç bir fayda etmez.Onun da sırası gelicek ama ilk olarak herkez masamdaki parşömenlerden birer tane alsın."dedi ve öğrencileri izlemeye başladı.Jamie sözünü bitirir bitirmez masanın önünde bir kargaşa başlamıştı.Jamie nazik olmaya çalışarak ama başaramayarak bağırdı "Sırayla!".
Öğrenciler Jamie'nin bu hareketinden sonra sıraya geçtiler ve tek tek parşömen almaya başladılar.Parşömen alan yerine oturuyor ve tüy kalemini çıkarıyordu.Sonunda herkez parşömen almayı bitirmişti.Jamie ayağa kalktı ve tam tahtanın önünde durdu.Bütün öğrencilerin gözü bir anda Jamie'ye çevrilmişti.Artık ses çıkmadığı için Jamie bağırmadan,sakin bir ses tonuyla konuşmaya başladı:

"Öncelikle ilk dersime hoş geldiniz.Bu ders size biraz zor gelebilir ama yeteneğiniz varsa çok kolay bir şekilde şimdi yaptıracağım uygulamayı başaracağını düşünüyorum.Evet,ilk olarak ne yapacağınızı açıklayayım.Önünüzde gördüğünüz top şeklindeki cisim kristal küre.Eh tabiki bunu neredeyse hepiniz biliyorsunuzdur.Bu küre sayesinde gelecekteki bazı olayları görebilirsiniz.Tabi sizin bunu ilk seferde başarmanız mucize olurdu.Neyse...Sizden bütün konsantrasyonunuzu toplayıp o kürelere bakmanızı istiyorum.Sonra da gördüklerinizi size verdiğim parşomene not ediceksiniz.Bu işlemleriniz bittiğinde parşomenlerinizi benim masama bırakıcaksınız.Sonrada çıkabilirsiniz dersten.Şimdi size görebilmeniz için yapmanız gerekenleri söyliyeceğim.Olabildiğince zihninizi boşaltın.Sanki hayatınızda sadece küre varmış gibi düşünün ve ona odaklanın.Çevredeki hiç bir harekete,hiç bir sese aldırmayın.Sadece gördüklerinize ve göreceklerinize odaklanın.Bu zaten sizi başarıya götürecektir...İşte bu kadar."
dedi ve gülümseyerek sınıfa baktı.

Sonra yavaşça sınıf içnide dolaşmaya başladı.Bazı öğrenciler kürelere gerçekten merakla bakıyorlar,bazıları şaşkınlıkla ve tabiki bazıları umursamazca.Jamie çocuklara hiç bir şey demedi tabiki.Sonuçta umursamayanlara kızmak diğer odaklanmışların dikkatini dağıtabilirdi.Bir kaç kişi bitirince Jamie yavaşça masasına ilerledi.Sandalyesine oturduktan sonra gelen parşomenleri tek tek incelemeye başladı.Dersin bitimine az kala bütün sınıf bitirmişti incelemeyi.Jamie bitiren herkeze gülümseyerek selam verdikten sonra sınıfın tamamen boşalmasını izledi.Sınıf tamamen boş bir hale gelince Jamie masanın gözünden bir el cantası çıkarttı ve bütün parşomenleri içine koydu.En iyisi bunları profesorlerin odasında okumaktı.Sınıfa son kez baktıktan sonra o da sınıftan dışarı çıktı.Sınıf kapısını kilitledikten sonra profesorlerin odasına doğru yürümeye başladı.
https://hogwartsforum.yetkinforum.com/lejant-f99/jamie-cartier-t
Angel Laila Cartier
Hogwarts Müdüresi-KSKS Profesörü-Slytherin Bina Sorumlusu
Hogwarts Müdüresi-KSKS Profesörü-Slytherin Bina Sorumlusu
Angel Laila Cartier

Referans (Kim Tavsiye Etti) : Hogwarts...
Rp Sevgilin : Kont'u bekliyorum!
Savaş Tarafın : Ölüm Yiyen
Asan: : ?

Jamie Cartier Empty
MesajKonu: Geri: Jamie Cartier   Jamie Cartier Icon_minitimePaz Haz. 29, 2008 10:09 am

Bende senin gibi başlamıştım.

1. Kalın font genelde rplerde pek güzel durmaz ama kendi tercihin.
2. Renklerin gayet uyumlu.
3. Noktadan sonra boşluk bırakırsan daha düzenli gözükecektir.
4. Anlatım iyi ama paragraflarsan daha güzel olur.

Jamie Cartier
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Jamie Cartier